Bartłomiej Ciążyński – były wiceprezydent Wrocławia, teraz zastępca Adama Bodnara według decyzji premiera Donalda Tuska

Bartłomiej Ciążyński – były wiceprezydent Wrocławia, teraz zastępca Adama Bodnara według decyzji premiera Donalda Tuska

Premier Donald Tusk, na wniosek Ministra Sprawiedliwości, Adama Bodnara, powołał na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Bartłomieja Ciążyńskiego, jak poinformowali rzecznicy tego resortu. Ciążyński zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Śmiszka, innego przedstawiciela lewicowych ugrupowań politycznych. Śmiszek ostatnio uzyskał mandat europosła.

Bartłomiej Ciążyński urodził się w 1982 roku i jest absolwentem prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2023-2024 sprawował funkcję wiceprezydenta miasta Wrocław i był pełnomocnikiem ds. przeciwdziałania ksenofobii pod kierownictwem Jacka Sutryka. Dodatkowo, przewodniczy klubowi radnych Lewicy w Radzie Miejskiej.

W 2023 roku, Ciążyński został wybrany na stanowisko wiceprezydenta Europejskiej Koalicji Przeciwko Rasizmowi (ECCAR). Posiada także tytuł radcy prawnego i przez dwanaście lat prowadził własną kancelarię prawniczą.

Bartłomiej Ciążyński dołączył do grona zastępców Adama Bodnara, które tworzą: sekretarz stanu Arkadiusz Myrcha, oraz podsekretarze Maria Ejchart, Dariusz Mazur i Zuzanna Rudzińska-Bluszcz. Ciążyński będzie piątym członkiem tego zespołu.