Letnie atrakcje na wrocławskiej Pergoli w 2024 – kalendarium darmowych wydarzeń

Letnie atrakcje na wrocławskiej Pergoli w 2024 – kalendarium darmowych wydarzeń

Równie rozpoznawalna jak malownicze ujęcia dla Instagrama, Pergola we Wrocławiu stanowi idealne miejsce do spędzania letnich dni. W związku z tym, Hala Stulecia również w bieżącym roku przygotowała cykl bezpłatnych imprez, które ożywią ten popularny zakątek miasta. Na ich program składają się muzyczne koncerty, pokazy filmów na świeżym powietrzu, ekspozycje artystów, gry planszowe, tematyczne pikniki oraz lekcje tańca – niemal codziennie będzie miało miejsce coś interesującego.

Program Lato na Pergoli rozpoczął się oficjalnie 20 czerwca, a pierwszym punktem była projekcja plenerowego kina, będąca wynikiem współpracy Hali Stulecia z Nowymi Horyzontami. Pokazy filmów są zapowiedzią nadchodzącego MFF mBank Nowe Horyzonty. Teraz przed nami jeszcze dwie premiery:

Na 4 lipca zaplanowano film „Mała mama” w reżyserii Céline Sciamma. Obraz opowiada historię 8-letniej Nelly, która spotyka rówieśniczkę niezwykle przypominającą jej matkę. To niecodzienne zdarzenie jest punktem wyjścia do opowieści o przyjaźni, która potrafi przekroczyć granice pokoleń.

Następnie, 11 lipca, zaprezentowana zostanie „Cicha dziewczynka” w reżyserii Colma Bairéada. Film, który zdobył nominację do Oscara, to nastrojowy obraz nakręcony na tle przepięknych irlandzkich krajobrazów, ukazujący powstające relacje między dzieckiem a dorosłymi. Dziewczynka Cáit, pochodząca z wielodzietnej i ubogiej rodziny, po raz kolejny zostaje wysłana do krewnych na wieś, gdy jej matka spodziewa się kolejnego dziecka. Do tej pory zamknięta w sobie Cáit zaczyna odkrywać świat oraz tajemnice nowego domu.