Objazdy i zmiany w komunikacji miejskiej na skrzyżowaniu Mickiewicza, Paderewskiego i AWW od 6 do 9 lipca

Objazdy i zmiany w komunikacji miejskiej na skrzyżowaniu Mickiewicza, Paderewskiego i AWW od 6 do 9 lipca

Pomiędzy sobotą a wtorkiem (od 6 do 9 lipca), dostęp do ul. Mickiewicza z mostu Zwierzynieckiego będzie niemożliwy w kierunku al. Paderewskiego. Alternatywna trasa prowadzi przez ul. Wróblewskiego oraz aleję Wielkiej Wyspy, zarówno w kierunku jak i z przeciwnego. Zamknięcie tego odcinka wynika z prac MPWiK, które dotyczą podłączenia nowego fragmentu rurociągu tłocznego do sieci kanalizacyjnej. Jeśli podróżujesz od mostów Chrobrego, możesz wybrać trasę do centrum przez al. Paderewskiego i Różyckiego. Ulica Mickiewicza powinna zostać ponownie udostępniona dla kierowców we wtorek, 9 lipca, w godzinach przedpołudniowych.

W dniach od 6 do 9 lipca linia autobusowa numer 115 będzie obsługiwana inną trasą. Będzie kursować od mostu Zwierzynieckiego do otwartej części ulicy Mickiewicza, a następnie dalej do mostów Chrobrego ulicami Wajdy, Wróblewskiego i aleją Wielkiej Wyspy. Zmieniony przebieg trasy linii 115 obejmuje następujące przystanki: pl. Grunwaldzki, rondo Reagana, Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki, Wajdy, Wróblewskiego, AWW, Mickiewicza, mosty Chrobrego, Swojczycka, rondo Nad Czarną Wodą, Strachocińska i rodno ks. Popiełuszki.

W tym samym czasie podczas tworzenia alei Wielkiej Wyspy, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu realizuje budowę nowego rurociągu tłocznego w systemie kanalizacyjnym. Nowy fragment kanalizacji o długości kilkuset metrów przebiega dokładnie pod skrzyżowaniem ulicy Mickiewicza. Tam znajduje się już rurociąg tłoczny, który jednak pochodzi jeszcze z czasów przedwojennych.

MPWiK postanowiło przeprowadzić tę inwestycję teraz, aby zapobiec konieczności nagłego remontu starego systemu lub budowy nowego tuż po zakończeniu budowy alei Wielkiej Wyspy. Teraz nowy fragment rurociągu zostanie włączony do istniejącego układu kanalizacyjnego. Za pomocą tej sieci będą usuwane nieczystości z wschodnich dzielnic Wrocławia oraz z sąsiedniej gminy.

MPWiK planuje wykorzystać początek wakacji i mniejszy ruch w mieście, aby przeprowadzić prace związane z podłączeniem rurociągu do sieci kanalizacyjnej. Prace te mogą być prowadzone tylko w warunkach bezdeszczowych, dlatego ostateczna decyzja o rozpoczęciu prac mogła zostać podjęta na 24 godziny przed wyznaczonym terminem, po uzyskaniu najbardziej prawdopodobnych prognoz pogody.

Od 6 do 9 lipca, nowy rurociąg zostanie podłączony do sieci kanalizacyjnej z jednej strony. Prace będą prowadzone na zachodnim końcu skrzyżowania, przy wjeździe na ulicę Mickiewicza. Ze względu na specyfikę technologiczną i zakres prac, konieczne jest zamknięcie tej części skrzyżowania z aleją Wielkiej Wyspy i Paderewskiego. Drugie podłączenie rurociągu planowane jest na późniejszy okres wakacji i nie będzie wymagało całkowitego zamknięcia drogi.