Kolizja ciężarówki z samochodem osobowym koło Środy Śląskiej przyczyną śmierci dwóch osób

Kolizja ciężarówki z samochodem osobowym koło Środy Śląskiej przyczyną śmierci dwóch osób

Pod Środą Śląską doszło do tragicznego wypadku drogowego, który pochłonął życie dwóch osób. W miejscowości Źródła na drodze numer 94 wydarzyło się to fatalne zdarzenie w środę 3 lipca. Zginęli pasażerowie – mężczyzna i kobieta – jadący bmw, które zderzyło się z ciężarówką.

Niestety, na skutek tego wypadku straciły swoje życie dwie osoby – mężczyzna i kobieta podróżujący samochodem osobowym marki BMW. Do tragedii doszło na drodze krajowej numer 94 w miejscowości Źródła. Zdarzenie zakończyło się również zranieniem dwóch innych osób. Jak wyjaśnia sierżant Izabela Jasińska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, przyczyną kolizji było to, że kierowca bmw podczas próby wyprzedzenia zderzył się z ciężarówką. Kierujący tą ostatnią próbował uniknąć zderzenia wykonując gwałtowny manewr skrętu, co skutkowało wypadnięciem pojazdu do rowu przydrożnego.

Kierowca samochodu ciężarowego najprawdopodobniej nie doznał żadnych obrażeń. Droga, na której doszło do wypadku, jest zablokowana na całej szerokości. Wezwane na miejsce zdarzenia służby ratunkowe nadal prowadzą tam swoje działania. Służby drogowe sugerują kierowcom korzystanie z objazdu przez drogi wojewódzkie numer 346 i 347.