Alarm bombowy na miejskim kąpielisku we Wrocławiu – służby w stanie gotowości

Alarm bombowy na miejskim kąpielisku we Wrocławiu – służby w stanie gotowości

Niezwykły przedmiot, który swoim wyglądem niewątpliwie przypomina granat, został natrafiony na publicznym kąpielisku. Miejsce to jest położone przy ulicy Harcerskiej w dzielnicy Oporów we Wrocławiu. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano służby ratownicze – straż pożarną oraz policję, które już zabezpieczyły teren. Obecnie trwa oczekiwanie na przybycie ekipy saperów.

Informacja o niepokojącym znalezisku dotarła do strażaków z Wrocławia w środę 26 czerwca, tuż po godzinie 18:00. Obszar, na którym znaleziono podejrzany przedmiot, natychmiast poddano restrykcjom i przekazano pod nadzór policji.

– Cierpliwie oczekujemy na nadejście grupy saperów specjalizujących się w takich sytuacjach, jak również na przybycie specjalistycznej Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego. Aktualnie nie jesteśmy w stanie potwierdzić, czy to co znaleziono na terenie kąpieliska przez jedną z osób, to rzeczywiście granat. Do momentu przybycia saperów, funkcjonariusze policji zadbają o odpowiednie zabezpieczenie tego teren – przekazał młodszy aspirant Rafał Jarząb, reprezentujący Komendę Miejską Policji we Wrocławiu.

Wśród służb decyzyjnych nie podjęto jeszcze decyzji o ewakuacji miejskiego kąpieliska.