Weekendowe otwarcie dwóch kąpielisk we Wrocławiu oraz powstanie nowej plaży miejskiej

Weekendowe otwarcie dwóch kąpielisk we Wrocławiu oraz powstanie nowej plaży miejskiej

Wrocławski weekend 22 czerwca przyniesie mieszkańcom miasta sporo radości, gdyż dwa popularne kąpieliska – „Królewiecka” i „Harcerska”, po zakończeniu prac przygotowawczych, zostaną oficjalnie otwarte dla publiczności. Zarządza nimi Młodzieżowe Centrum Sportu (MCS), które zapewniło, że obiekty są gotowe na sezon letni. Zasada bezpłatnego wstępu, dotychczas obowiązująca na tych kąpieliskach, pozostaje bez zmian. Można będzie tam korzystać z atrakcji od godziny 9 do 19, a o bezpieczeństwo gości zadbają profesjonalni ratownicy.

Oba wrocławskie kąpieliska, „Harcerska” i „Królewiecka”, mogą poszczycić się piaskowymi plażami, specjalnie wyznaczonymi miejscami do kąpieli oraz drewnianymi pomostami. Będą one dostępne dla mieszkańców miasta aż do 1 września, codziennie w godzinach od 9 do 19. Co ważne, nie trzeba płacić za korzystanie z nich.

Nie jest to jednak koniec dobrych wieści. W miejscu, gdzie wcześniej funkcjonowało kąpielisko w Pawłowicach, konkretnie na Jeziorowej, stanie nowa plaża miejska. Jej otwarcie planowane jest już na czerwiec. Plaża będzie oferować wiele atrakcji, w tym możliwość korzystania z desek SUP. Całość będzie się rozciągać na 400 metrach linii brzegowej. Goście będą mieli do dyspozycji również miejsca do grillowania, nowo postawione ławki oraz punkt pierwszej pomocy, który będzie pełnił dyżur ratownik.