Trzy firmy wybrane do realizacji rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 6 za 24,7 mln złotych

Trzy firmy wybrane do realizacji rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 6 za 24,7 mln złotych

Na osiedlu Psie Pole-Zawidawie we Wrocławiu, konkretnie przy ulicy Gorlickiej, znajduje się Szkoła Podstawowa nr 6, która niedługo przejdzie gruntowną rozbudowę. Inwestycja obejmie dodanie nowych sal lekcyjnych i gimnastycznych, biblioteki oraz gabinetu stomatologicznego. Wszystko to będzie dostępne dla uczniów tej podstawówki.

Do realizacji tego projektu zostało wybrane konsorcjum trzech firm – jednej z Wrocławia i dwóch z Jutrosina w Wielkopolsce. Oferta tych firm wynosi 24,7 miliona złotych, co jest bardzo bliskie kwocie, którą Zarząd Inwestycji Miejskich zamierzał przeznaczyć na ten cel. Wybór wykonawcy został dokonany pod koniec maja.

Zaplanowane zmiany są obszerne i obejmują sześć nowych sal lekcyjnych, salę gimnastyczną z trybunami na antresoli, salę do gimnastyki korekcyjnej, szatnie, bibliotekę i gabinet stomatologiczny. Wszystkie te nowości będą umieszczone w nowym budynku, który powstanie na miejscu obecnego bloku sportowego i łącznika.

Oprócz zmian wewnątrz budynku, planowane są również zmiany na zewnątrz. Przewiduje się sadzenie roślin, tworzenie placów zabaw, bieżni do skoku w dal i czterotorowej bieżni, a także chodników, które zostaną przystosowane do jazdy na wrotkach. Ponadto, w ramach rozbudowy szkoły, planowane jest zainstalowanie windy oraz dostosowanie całości do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zarząd Szkoły Podstawowej nr 6 wyraża wielką satysfakcję z planowanych zmian, które uczynią placówkę jeszcze bardziej nowoczesną i komfortową dla uczniów. Szczególne entuzjazm wzbudza perspektywa posiadania nowych sal lekcyjnych i gimnastycznych. Oczekują z niecierpliwością realizacji tej inwestycji.