Zapraszamy na "Morskie Oko"! Sprawdź, co nowego na wrocławskim kąpielisku w nadchodzącym sezonie

Zapraszamy na "Morskie Oko"! Sprawdź, co nowego na wrocławskim kąpielisku w nadchodzącym sezonie

Sezon kąpielowy niesie ze sobą radosne dni spędzane na wrocławskim kąpielisku „Morskie Oko”. Już 1 czerwca bramy obiektu zostaną radośnie otwarte na przybycie licznych odwiedzających. W tym roku kąpielisko przygotowało wiele atrakcji. A co najważniejsze, w Dzień Dziecka 1 czerwca, wejście na teren „Morskiego Oka” będzie bezpłatne.

Poprzedni sezon kąpielowy, który trwał od 1 czerwca do końca sierpnia 2023 roku, przyniósł rekordową liczbę 90 000 gości. Jak wyjaśnia Maciej Fedorczuk, rzecznik prasowy Młodzieżowego Centrum Sportu we Wrocławiu, stale rosnąca liczba odwiedzających dowodzi popularności tego miejsca. „Morskie Oko” nie służy jedynie do kąpieli, ale stanowi też środek codziennych letnich rozrywek i spotkań towarzyskich.

Atrakcjom na „Morskim Oku” nie ma końca. Na sezon 2023 przygotowano mnóstwo nowości. Co więcej, Młodzieżowe Centrum Sportu we Wrocławiu z rozmachem podjęło liczne inicjatywy w celu poprawienia komfortu i atrakcyjności kąpieliska:

Dzieci będą mogły korzystać z małego dmuchanego toru wodnego, który zapewni im bezpieczną zabawę na wodzie. Dla amatorów aktywnego wypoczynku udostępnione zostały kajaki i deski do Stand-Up Paddle. Odwiedzający będą mogli odpocząć na nowych ławkach umieszczonych na terenie kąpieliska.

Zadbano również o miejsce do gry – dwa boiska do siatkówki plażowej uzupełniono świeżym piaskiem. Miłośnicy pikników będą mogli skorzystać ze specjalnej strefy grillowej, która jest wyposażona w dwa grille, dwa stoły i cztery ławki. Z myślą o środowisku zamontowano kosze do segregacji odpadów. Nowe kosze na psie odchody mają ułatwić właścicielom zwierząt utrzymanie czystości.

Na terenie kąpieliska pojawią się także cztery nowe betonowe leżaki dla tych, którzy cenią sobie wygodę. Stworzono dwie strefy dla palaczy, dbając jednocześnie o komfort osób niepalących. Przeprowadzono także prace porządkowe w zakresie wycinki roślinności wodnej.

Dla rodzin z małymi dziećmi przygotowano ławkę do karmienia i przewijania. Nowa, zadaszona piaskownica umożliwi dzieciom zabawę niezależnie od słońca. Dzięki pompie napowietrzającej i bioremediacji, jakość wody będzie na najwyższym poziomie. Gwarantowane jest bezpieczeństwo dzięki ochronie, firmie sprzątającej, regularnemu wywozowi odpadów, badaniom wody oraz ratownikom.