Wrocław Główny zaprasza na weekendowe podziwianie wielkoformatowej makietki kolejowej

Wrocław Główny zaprasza na weekendowe podziwianie wielkoformatowej makietki kolejowej

Zaplanuj swój najbliższy weekend, 1 i 2 czerwca, tak, aby odwiedzić Salę Sesyjną wrocławskiego Dworca Głównego. W godzinach od 10.00 do 18.00 odbędzie się tam bezpłatna ekspozycja ogromnej makiety kolejowej w skali H0 (1:87). To dzieło stworzone przez członków Klubu Sympatyków Kolei z Wrocławia dostarczy wiele atrakcji dla miłośników zarówno kolei, jak i małej architektury.

Makieta nie ogranicza się tylko do prezentacji miniaturowych pociągów. Znajdą się tam również auta i autobusy w tej samej skali. Wśród eksponatów warto zwrócić uwagę na różnorodność modeli wagonów towarowych, wagonów pasażerskich, spalinowych lokomotyw oraz elektrowozów.

Niezwykła jest też obecność parowozów wyposażonych w urządzenia do wydzielania dymu. Każdy z pojazdów trakcyjnych emituje dźwięki, które w realistyczny sposób oddają atmosferę ruchu kolejowego.

Urok makietki potęguje dokładnie odwzorowany krajobraz, z charakterystyczną dla Dolnego Śląska stacją Głuszyca. Ta stacja jest elementem jednej z najpiękniejszych linii kolejowych w tym regionie – linii nr 286 prowadzącej z Kłodzko Główne do Wałbrzych Główny.