Policjanci z Gilowic ratują dwie młode osoby unieruchomione na desce typu sup na Jeziorze Międzybrodzkim

Policjanci z Gilowic ratują dwie młode osoby unieruchomione na desce typu sup na Jeziorze Międzybrodzkim

Świadectwem niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą woda szczególnie w nieprzewidywalnych warunkach pogodowych, stało się niedawne doświadczenie dwóch mieszkanek powiatu bielskiego. Obie panie, korzystające z deski sup, zdały sobie sprawę z siły natury, kiedy niespodziewana zmiana pogody uniemożliwiła im powrót na brzeg. Na ich szczęście, w odpowiednim momencie wkroczyli do akcji motorowodniacy z gilowickiego komisariatu policji.

Sytuacja miała miejsce wczoraj, gdy funkcjonariusze pełnili swój patrol na Jeziorze Międzybrodzkim. Dramat rozpoczął się około 13:00, gdy spokojne dotąd warunki pogodowe uległy gwałtownemu pogorszeniu – przyszedł silny wiatr i deszcz.

Zauważywszy dwie postacie na desce sup walczące z żywiołem, policjanci natychmiast skierowali swoją łódź motorową w ich stronę. Okazało się, że trudność w powrocie na brzeg mają dwie młode osoby, 12- i 17-latki z powiatu bielskiego.

Gilowiccy stróże prawa nie tylko udzielili im niezbędnej pomocy, ale również zadbało o ich sprzęt. Udało się bezpiecznie przetransportować dziewczyny razem z deską do brzegu, korzystając z policyjnej motorówki.