Zagraniczni sprawcy brutalnego ataku w Siechnicach – narodowość niepotwierdzona

Zagraniczni sprawcy brutalnego ataku w Siechnicach – narodowość niepotwierdzona

Brutalny incydent rozegrał się na ulicach Siechnic pod Wrocławiem, gdzie grupa obcokrajowców na rowerach niespodziewanie zaatakowała dwóch Polaków. Zdaniem internautów, przemoc wynikła z tego, że ofiary nie ustąpiły miejsca jadącym na rowerach mężczyznom. Ten akt agresji obejmował bicie i kopanie leżącego człowieka.

Wydarzenie miało miejsce we wtorkowy wieczór. Film ukazujący kilkoro ludzi biorących udział w bójce, w tym momenty, kiedy napastnicy kopali i uderzali ofiarę leżącą na chodniku, został upubliczniony w social mediach. Przebieg zdarzeń rejestrowali świadkowie ze swojego okna. Istnieją niepotwierdzone doniesienia, że sprawcy mogli pochodzić z Gruzji i być zatrudnieni w lokalnej firmie.

Po otrzymaniu zgłoszenia od świadków, policja przybyła na miejsce zdarzenia, ale sprawców już tam nie było. Do chwili obecnej żadne z ofiar nie zgłosiło się jeszcze na policję. „Nieustannie podejmujemy działania mające na celu identyfikację osób zaangażowanych w bójkę” – powiedział Wojciech Jabłoński z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Na pytanie, czy napastnikami mogli być Gruzini, odpowiedział: „Nie wykluczamy takiej możliwości. Nie jest pewne, czy konflikt miał miejsce tylko między obcokrajowcami, czy Polacy również byli obecni”.