Podkomisarz Adam J., zastępca naczelnika wrocławskiego CBŚP, odnaleziony bez życia przy drodze – czy to samobójstwo? Sprawę bada prokuratura

Podkomisarz Adam J., zastępca naczelnika wrocławskiego CBŚP, odnaleziony bez życia przy drodze – czy to samobójstwo? Sprawę bada prokuratura

Podkomisarz Adam J., pełniący obowiązki zastępcy naczelnika Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji we Wrocławiu, został tragicznie odnaleziony martwy w pobliżu drogi gruntowej. Feralne odkrycie miało miejsce przy smyczy, do której przypięty był pies. Funkcjonariusza, który nie dawał już znaków życia, odnalazł przypadkowy przechodzień. Kieruje się teraz postępowanie prokuratorskie, mające na celu wyjaśnienie okoliczności i przyczyny zdarzenia.

14 maja, podczas wieczornych godzin, funkcjonariusz wysokiego szczebla – zastępca naczelnika Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Zarządu CBŚP we Wrocławiu, podkomisarz Adam J., został tragicznie odnaleziony bez życia w sąsiedztwie drogi gruntowej położonej niedaleko jednej z miejscowości na Dolnym Śląsku, w gminie Żórawina.

Przy tragicznie zmarłym mężczyźnie towarzyszył pies. Informację o mężczyźnie, który nie dawał oznak życia, przekazał świadek zdarzenia, który natknął się na ciało, kierując się na miejsce pod wpływem szczekającego zwierzęcia.

Na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze policji, którzy odnaleźli obok ciała broń oraz łuskę. Ujawniono, że zastępca naczelnika miał ranę postrzałową w głowie. Na miejsce został wezwany również prokurator, który zdecydował o poddaniu ciała sekcji zwłok.

Pierwszą informację o tragicznej śmierci funkcjonariusza na platformie „X” zamieścił Marcin Torz.

Obecnie prowadzone jest postępowanie mające na celu wyjaśnienie przyczyny i okoliczności śmierci zastępcy naczelnika.