Wrocławskie poidła z kranówką uruchomione na nowo po zimie. Gdzie można się napić?

Wrocławskie poidła z kranówką uruchomione na nowo po zimie. Gdzie można się napić?

Po okresie zimowym miłośnicy świeżej wody prosto z kranu mogą cieszyć się ponownym dostępem do ulicznych poidełek, dzięki MPWiK. Oferują one nie tylko orzeźwienie dla ludzi, ale również specjalne miejsce, gdzie nasze czworonogi mogą ugasić pragnienie. Sprawdź, gdzie w mieście znajdziesz źródło czystej wody a także kurtyny wodne, zapewniające ochłodę podczas upałów.

Wrocławskie poidła zostały uruchomione na nowo pierwszego maja, kończąc ich zimowy odpoczynek. Zostały one zainstalowane przez MPWiK w dziesięciu różnych lokalizacjach w całym mieście. Woda czeka na spragnionych na:

placu Dominikańskim,
ulicy Oławskiej,
placu Solnym,
placu Teatralnym,
Wyspie Słodowej,
parku Tołpy,
na grobli obok Hydropolis,
w pobliżu Hali Stulecia,
na ulicy Mickiewicza (na skwerze Steinmetza),
oraz na rynku Psiego Pola.

MPWiK gwarantuje, że woda dostarczana do tych poidełek jest 100% bezpieczna do picia i zdrowa. Kontrola jakości wody odbywa się na każdym etapie jej przetwarzania. Czerpanie wody z poidełek nie tylko dba o nasze zdrowie, ale też pomaga środowisku poprzez redukcję ilości plastikowych odpadów – wystarczy mieć przy sobie swój własny bidon.

Urządzenia zostały zaprojektowane w taki sposób, by były dostępne dla wszystkich – osób niepełnosprawnych i seniorów. Dodatkowo wyposażone zostały w specjalne miski dla zwierząt, co umożliwia ugasić pragnienie także naszym czworonożnym przyjaciołom.

Na czas letnich upałów przewidziane są również kurtyny wodne. Będą one uruchamiane, aby zapewnić mieszkańcom Wrocławia dodatkowe źródło odświeżenia.