Wrocław: odważne działanie pracowników beach baru "Stara Odra" uratowało tonącego wędkarza

Wrocław: odważne działanie pracowników beach baru "Stara Odra" uratowało tonącego wędkarza

W środowe wieczory na terenie Wrocławia, dokładnie na Mostach Trzebnickich ma miejsce niecodzienne zdarzenie. Młodzi pracownicy znajdującego się tam beach baru o nazwie „Stara Odra” okazują bohaterstwo, ratując życie mężczyzny pasjonującego się wędkarstwem. Sprawa dotyczy wypadku, w którym wędkarz niefortunnie wpada do rzeki Odry i zaczyna tonąć. Pracownicy baru nie zwlekają ani chwili i sami podejmują próbę ratowania go, nie czekając na przybycie służb ratowniczych.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Dolnośląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (WOPR), do nich wpłynęło zgłoszenie o tym tragicznym incydencie w środę, o godzinie 21:51. Zgłoszenie mówiło o osobie tonącej w Kanale Żeglugowym Odry, w rejonie ulicy Zawalnej we Wrocławiu. Na miejsce natychmiast skierowany został zespół dyżurnych ratowników.

Ratownikom WOPR-u potrzeba było tylko 6 minut, aby dotrzeć na miejsce. Po przybyciu okazało się, że 26-letni i 28-letni pracownicy beach baru „Stara Odra” już podjęli działania – samodzielnie wskoczyli do wody i wyciągnęli tonącego wędkarza na brzeg. Pierwszą pomoc mężczyźnie udzielili strażacy, natomiast po przyjeździe karetki, jego opiekę przejął zespół ratownictwa medycznego. Na miejscu zdarzenia pozostał plecak z sprzętem wędkarskim oraz same wędki – informuje WOPR.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe nie szczędzi słów uznania dla odważnych pracowników baru. Ich postawa jest dowodem na to, jak wielką rolę odgrywa wzajemna pomoc i gotowość do niesienia pomocy innym.