Wrocławski obiekt sportowy poddany transformacji: z lodowiska na rolkowisko

Wrocławski obiekt sportowy poddany transformacji: z lodowiska na rolkowisko

We Wrocławiu, na ulicy Sukielickiej, istnieje obiekt sportowy, który do niedawna służył jako lodowisko. Po krótkim okresie zamknięcia na potrzeby przekształcenia, został on oficjalnie ponownie otwarty 15 kwietnia, ale tym razem jako rolkowisko. Na miejscu dostępna jest wypożyczalnia sprzętu oraz kursy doskonalące umiejętności jazdy na rolkach.

Hala, w której znajduje się rolkowisko, została wybudowana na końcu roku 2023. Po zakończeniu sezonu zimowego i odmrożeniu taflanu, w miejsce lodu położono specjalistyczną nawierzchnię przeznaczoną dla rolkarzy. Obok rekreacyjnej jazdy, miłośnicy tego sportu mają również możliwość udziału w szkoleniach. Kryte rolkowisko o wymiarach 50×25 metrów, otoczone bandami, ma być dostępne dla użytkowników do listopada. Po tym czasie planowane jest ponowne przekształcenie obiektu w lodowisko.

Chociaż za korzystanie z hali należy zapłacić, obok niej znajduje się bezpłatny tor zewnętrzny. Wypożyczenie rolek na miejscu jest możliwe dla tych, którzy nie posiadają własnego sprzętu.

Godziny otwarcia rolkowiska i wypożyczalni to od 15 do 21 od poniedziałku do piątku oraz od 9 do 21 w soboty i niedziele. Koszt biletu ulgowego to 10 zł za cały dzień, normalnego – 15 zł. Bilet rodzinny (dla minimum 3 osób, maksimum 2 dorosłych) kosztuje 10 zł od osoby. Bilety łączone z wynajmem rolek na dwie godziny to koszt 25 zł dla biletu ulgowego, 30 zł dla normalnego; za każdą dodatkową rozpoczętą godzinę dopłata to 5 zł. Wypożyczenie rolek kosztuje 20zł za dwie godziny, a zestaw kask plus ochraniacze – 10zł za dzień.

Na rolkowisku organizowane są również specjalne szkolenia. Pierwsze z nich odbędą się 19 i 20 kwietnia. Mogą w nich uczestniczyć zarówno dorośli jak i dzieci, zarówno samodzielnie, jak i jako pary. Opłata za udział w pięciu lekcjach wynosi odpowiednio 450 zł (para) lub 350 zł (1 osoba).