Zielony weekend czeka mieszkańców Wrocławia: powraca festiwal roślin "Zielono Mi"

Zielony weekend czeka mieszkańców Wrocławia: powraca festiwal roślin "Zielono Mi"

W ostatnich dniach pierwszego pełnego tygodnia kwietnia, dokładnie 6 i 7 kwietnia, wrocławska zajezdnia Dąbie przy ulicy Tramwajowej na nowo stanie się miejscem przyciągającym amatorów zdobień botanicznych. To właśnie tu odbędzie się kolejna edycja znanej i cenionej imprezy związanej z florą, pod hasłem „Zielono Mi”.

Festival nie ogranicza się tylko do prezentacji roślin do hodowli w domu, ale jest również miejscem, gdzie można nabyć ceramiczne wyroby, meble o mniejszych rozmiarach oraz różnego rodzaju dekoracje do mieszkania. „Oferujemy możliwość zakupu atrakcyjnych roślin, kwiatów oraz dodatków dekoracyjnych stworzonych przez ludzi zakochanych w naturze dla tych, którzy szukają naturalnej piękności w swoim otoczeniu. Ożyw swoje wnętrze tropikalnym ogrodem, palmiarnią lub cichym zielonym kątem idealnym do odpoczynku z książką” – zachęcają organizatorzy imprezy. W bogatej ofercie znajdziemy między innymi kaktusy, sukulenty, a także obrazy i plakaty o tematyce roślinnej, rzeźby, dodatki do wnętrz, tkaniny z motywami botanicznymi oraz produkty wykonane z lnu.

Stoiska festiwalu będą dostępne do zwiedzania w sobotę od godziny 11 do 19, natomiast w niedzielę będą czynne o godzinę krócej – od 11 do 18. Zarówno wstęp na teren imprezy, jak i parking są darmowe. Organizatorzy zaplanowali także dodatkowe atrakcje, takie jak Fashion Meeting – targi mody autorskiej, Natural Beauty – wydarzenie poświęcone naturalnym i wegańskim kosmetykom, Słodko Gorzko – festiwal słodyczy z kawą i czekoladą oraz Dzika Uczta – spotkanie food trucków i restauracji.