Areszt dla zabójcy, który nożem zabił mężczyznę na Gajowickiej. Grozi mu kara dożywocia

Areszt dla zabójcy, który nożem zabił mężczyznę na Gajowickiej. Grozi mu kara dożywocia

Podczas incydentu, który miał miejsce w czwartek 28 marca, mężczyzna o imieniu Arkadiusz P., w wieku 41 lat, śmiertelnie ranił innego mężczyznę nożem, a następnie opuścił miejsce zdarzenia. Zbrodnia miała miejsce w jednym z wieżowców na ulicy Gajowickiej 84 we Wrocławiu. Teraz, sprawca musi liczyć się z groźbą dożywotniej kary pozbawienia wolności.

Już w czwartek informowaliśmy o możliwości popełnienia morderstwa na ulicy Gajowickiej. W tym czasie jednak ani policja, ani prokuratura nie udzielały odpowiedzi na pytanie o szczegóły zdarzenia.

Dzisiaj jednak zostały ujawnione więcej informacji na temat tego przerażającego zdarzenia. Wiemy, że Arkadiusz P., w wieku 41 lat, zabił Tomasza B., zadając mu kilka ciosów nożem w klatkę piersiową, a potem uciekł z miejsca zdarzenia. – „Dzięki natychmiastowym działaniom podjętym przez funkcjonariuszy policji, mężczyźnie udało się zatrzymać go następnego dnia popołudniu” – mówi Anna Placzek-Grzelak, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Na chwilę obecną prokuratura nie ujawnia potencjalnego motywu mordercy.

Sprawca już usłyszał zarzut zabójstwa. Wniosek o zastosowanie najcięższego środka zapobiegawczego – tymczasowego aresztowania – został skierowany do sądu. W sobotę sąd zatwierdził wniosek o trzymiesięczne aresztowanie. Za dokonaną zbrodnię Arkadiusz P. grozi teraz kara dożywocia.