Tragiczny poranek na autostradzie A4 pod Wrocławiem: Trzy ofiary śmiertelne i ranni w wyniku zderzenia busa z tirem

Tragiczny poranek na autostradzie A4 pod Wrocławiem: Trzy ofiary śmiertelne i ranni w wyniku zderzenia busa z tirem

W tragicznym zdarzeniu drogowym, które miało miejsce dzisiejszego ranka na autostradzie A4 w kierunku Zgorzelca, niedaleko Jarostowa, straciły życie trzy osoby, a dodatkowo pięcioro zostało rannych. Aktualnie droga jest nieprzejezdna, a służby będą musiały pracować na miejscu zdarzenia przez wiele godzin, aby przywrócić normalną przejezdność.

Aktualizacja z godziny 16:05 informuje, że utrudnienia ustały – taką informację przekazała GDDKiA.

O godzinie 11:05 ruch został przywrócony na pasie prowadzącym do Wrocławia.

Aktualizacja z godziny 8:55 mówiła o tym, że ruch w stronę Wrocławia był chwilowo zablokowany ze względu na potrzebę wydobycia ciężarówki z rowu. To spowodowało duże korki i policja radziła kierowcom objazd przez Kostomłoty lub korzystanie z alternatywnych tras.

Do kolizji między ciężarówką a busem doszło około godziny 6.30 na 117 kilometrze autostrady, pomiędzy węzłami komunikacyjnymi Udanin i Gościsław. Ze wstępnych informacji przekazanych przez policję dolnośląską wynika, że kierujący busem najpierw uderzył w tylną część tira, a następnie oba pojazdy zjechały do przydrożnego rowu. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby nie żyją, a pięć jest hospitalizowanych, przy czym jedna z nich jest w stanie ciężkim. Bus po zjechaniu do rowu dachował i został mocno uszkodzony przez ciężarówkę.

Na chwilę obecną nie ma informacji o tożsamości ofiar śmiertelnych. Droga w stronę Zgorzelca pozostaje zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 12.