Potężna przeszkoda na drodze nr 35: Przewrócony tir sparaliżował ruch pod Wrocławiem

Potężna przeszkoda na drodze nr 35: Przewrócony tir sparaliżował ruch pod Wrocławiem

Przed godziną szesnastą na drodze krajowej nr 35 doszło do niebezpiecznego incydentu. Między miejscowościami Gniechowice a Małuszów, ciężarówka straciła panowanie nad pojazdem i wypadła z trasy, kończąc swoją jazdę przewrócona na dachu. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba odniosła obrażenia.

Działania ratunkowe były skomplikowane, ponieważ doszło do wycieku paliwa z przewracającego się pojazdu, co dodatkowo utrudniło sytuację. Na miejsce dotarły służby ratownicze, które zmagają się z usuwaniem skutków wypadku. Droga krajowa nr 35 jest obecnie całkowicie zablokowana, co stanowi znaczne utrudnienie dla innych kierowców. Z tego powodu specjaliści drogowi sugerują wykorzystanie objazdu przez DW 346 i DK 8.

Zgodnie z informacjami portalu Kąty Wrocławskie na sygnale, kierowca tira został przetransportowany do szpitala na dalsze badania i leczenie. Inny szczegół wynikający z tego źródła sugeruje, że prace związane z czyszczeniem i otwarciem drogi mogą potrwać do późnych godzin wieczornych, prawdopodobnie do godziny 21.

Aktualizacja o godzinie 3 – Jak donosi GDDKiA, wszelkie utrudnienia, jakie spowodował wypadek, zostały już usunięte i ruch na drodze krajowej nr 35 został przywrócony.