Ulice Wrocławia sparaliżowane przez awarię. Prace przy ul. Mickiewicza mogą przeciągnąć się na cały tydzień

Ulice Wrocławia sparaliżowane przez awarię. Prace przy ul. Mickiewicza mogą przeciągnąć się na cały tydzień

We wtorek, 6 marca, Wrocław stanął wobec nieoczekiwanych utrudnień drogowych. Spowodowane były one koniecznością przeprowadzenia naprawy sieci kanalizacyjnej znajdującej się przy ulicy Mickiewicza, w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania z Aleją Wielkiej Wyspy. Specjaliści przewidują, że korki i opóźnienia mogą utrzymywać się nawet przez najbliższy tydzień.

W dniu rozpoczęcia prac, tj. 6 marca, ekipa wykonawcza przystąpiła do demontażu nawierzchni drogowej. Następnie planowane jest zbadanie przyczyn występującego tam przecieku. Chociaż próba szczelności nie dała pozytywnych wyników, pracownicy muszą dokładnie zbadać miejsce awarii, aby określić jej źródło.

Informacje te potwierdził Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. Zaznaczył on także, że utrudnienia w ruchu mogą dotknąć głównie kierowców poruszających się w stronę Swojczyc, gdyż to właśnie tam prowadzone są prace. W tym celu na miejscu wydzielono specjalny pas ruchu, jednak apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w tym rejonie miasta.

Zgodnie z prognozami, prace przy ulicy Mickiewicza mogą potrwać około tygodnia. Ewentualne opóźnienia będą wynikały z konieczności dokładnego zdiagnozowania przyczyn awarii i jej skutecznego usunięcia.