Charytatywny festyn sportowy dla poszkodowanego strażaka w Żórawinie z udziałem policjantów

Charytatywny festyn sportowy dla poszkodowanego strażaka w Żórawinie z udziałem policjantów

Miniona sobota była dniem pełnym emocji na terenie kompleksu sportowego w Żórawinie. Odbył się tam festyn charytatywny, mający na celu zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację Sebastiana Lewickiego, strażaka, który ucierpiał w poważnym wypadku. Wśród organizatorów znaleźli się miłośnicy sportu, którzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla uczestników. Jednym z nich był turniej piłkarski o Puchar Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu.

Sebastian Lewicki był znanym i cenionym strażakiem, niosącym pomoc innym. Teraz to on jest tym, któremu potrzebna jest wsparcie. Zbiórka funduszy na jego rzecz nadal trwa, a lokalna społeczność stara się jak może, aby pomóc mu pokonać trudności po wypadku.

Sobotnie wydarzenie w Żórawinie mogło liczyć na silne wsparcie funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Prezentowali działania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa, a przewodnicy psów służbowych pokazywali swoje umiejętności. Dodatkowym punktem programu był występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W festynie charytatywnym uczestniczyli również policjanci z Komisariatu Wodnego, prezentując specjalistyczny sprzęt służbowy. Na miejscu pojawiła się również maskotka Komisarza Lwa. Z kolei Komendę Miejską Policji reprezentowali funkcjonariusze z Kobierzyc oraz przewodnicy psów służbowych. Dodatkowo, piłkarze rywalizowali o puchar ufundowany przez Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu.

Zmagania na boisku piłkarskim zakończyły się sukcesem drużyny MiKostimo Żórawina, która zdobyła pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło drużynie LKS Stary Śleszów, a trzecie – Oddziałowi Prewencji Policji we Wrocławiu. Puchar wręczył Komendant Komisariatu w Kobierzycach, kom. Sławomir Tylicki.