Duel o fotel rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu: Profesor Bosy kontra Profesor Kubiak

Duel o fotel rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu: Profesor Bosy kontra Profesor Kubiak

W tegorocznej rywalizacji o stanowisko rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wystąpią dwaj kandydaci. Pierwszym z nich jest obecny rektor, profesor Jarosław Bosy. Drugiego pretendenta reprezentuje profesor Krzysztof Kubiak, który pełnił wcześniej funkcję dziekana wydziału nauk weterynaryjnych. Zarówno Bosy jak i Kubiak to jedyne osoby, które zgłosiły swoje kandydatury na to prestiżowe stanowisko.

Interesujące jest to, że cztery lata temu również te same osoby walczyły o ten sam urząd. Ostatecznie pokonał ich profesor Jarosław Bosy, choć warto dodać, że obaj kandydaci cieszyli się wówczas bardzo podobnym poparciem społeczności akademickiej.

Serdecznie zapraszamy na debatę między kandydatami na rektora, która odbędzie się na terenie uczelni 4 marca. Ostateczne wybory rozstrzygną się zaś 12 marca. Decyzja o tym, kto obejmie stanowisko rektora, będzie zależała od wyników głosowania kolegium elektorów. Skład tego organu tworzą reprezentanci naukowców, pracowników administracyjnych oraz studentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

W międzyczasie inne wrocławskie uczelnie już dokonały wyboru swoich rektorów na kolejne kadencje. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zdecydował się na kontynuację kadencji profesora Piotra Ponikowskiego, który był jedynym kandydatem. Natomiast na Akademii Wychowania Fizycznego doszło do zmiany – profesora Andrzeja Rokitę zastąpi profesor Tadeusz Stefaniak.