Reparacje pozimowych szkód na drogach Wrocławia: aktualne miejsca i plany

Reparacje pozimowych szkód na drogach Wrocławia: aktualne miejsca i plany

Od końca stycznia 2024 roku, ekipy techniczne są w pełni zaangażowane w naprawę szkód powstałych na wrocławskich ulicach po zimie. Od początku tego roku, wydano 195 nakazów na renowacje dróg o łącznej powierzchni przekraczającej 7100 metrów kwadratowych, co kosztowało ponad 2,5 miliona złotych. Oto lista ulic, które obecnie przechodzą lub niedługo rozpoczną proces renowacji.

W dniu 13 lutego, do godziny 14:00 trwały prace remontowe pod wiaduktem na ulicy Stawowej. Prace te mogły prowadzić do utrudnień w ruchu drogowym.

Ewa Mazur, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta (ZDiUM) we Wrocławiu, wyjaśnia, że działania mające na celu naprawę szkód powstałych po zimie rozpoczęły się wcześniej niż w poprzednich latach – już w styczniu. Od drugiego tygodnia ferii zimowych, naprawy są realizowane przy użyciu gorących mas bitumicznych.

ZDiUM cały czas oczekuje na zgłoszenia dotyczące ubytków na drogach. Każde zgłoszenie jest sprawdzane, a na miejscu przeprowadza się weryfikacje i pomiar. Dla każdego zgłoszonego problemu zostaje wydane zlecenie naprawy.

Ewa Mazur wyjaśnia, że konieczne jest planowanie prac naprawczych, co oznacza ich rozłożenie w czasie. Mniejsze ubytki na osiedlowych drogach o niskim natężeniu ruchu mają niższy priorytet niż duże ubytki, które stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa na głównych trasach komunikacyjnych. Prace są prowadzone w pierwszej kolejności na obszarach uznanych za najważniejsze. Pogoda bywa kapryśna i niestabilna, co nie zawsze pozwala na prowadzenie robót zgodnie z planem.

Poniżej prezentujemy listę ulic, na których prowadzone będą częściowe naprawy pozimowych szkód, równolegle do szybkich wymian nawierzchni:

[…] (lista ulic).