Uciążliwe utrudnienia na AOW we Wrocławiu spowodowane pożarem samochodu ciężarowego

Uciążliwe utrudnienia na AOW we Wrocławiu spowodowane pożarem samochodu ciężarowego

15 lutego okazał się być dniem pełnym kłopotów dla kierowców korzystających z autostradowej obwodnicy Wrocławia. Od wczesnych godzin porannych, ruch w obrębie tego odcinka drogi był znacząco utrudniony. Powodem tych nieprzewidzianych przeszkód była sytuacja awaryjna – konkretnie pożar, który wybuchł w naczepie jednego z samochodów ciężarowych.

Na szczęście, mimo powagi sytuacji, nie odnotowano żadnych poszkodowanych. Niemniej jednak, awaria ta wywołała duże utrudnienia w ruchu na tej części autostrady prowadzącej do Warszawy. Ruch odbywał się jedynie lewym pasem, ponieważ prawy pas był całkowicie blokowany. Służby interweniujące na miejscu zdarzenia oczekiwały na przyjazd pojazdu holującego, którego zadaniem było usunięcie uszkodzonego pojazdu ciężarowego.

Przed godziną 8:00 rano utworzył się korek o długości 5 kilometrów. Niestety, z upływem kolejnej godziny, długość tego zatoru drogowego zwiększyła się do 8 kilometrów. W związku z powyższym, apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na AOW, zwłaszcza na odcinku pomiędzy węzłami Wrocław Północ a Wrocław Psie Pole.