Most zalany wodą stał się pułapką dla dwóch Indyjczyków we Wrocławiu

Most zalany wodą stał się pułapką dla dwóch Indyjczyków we Wrocławiu

W niecodziennym incydencie doszło do zdarzenia w środę 24 stycznia, kiedy to na terenie Wrocławia dwoje obcokrajowców z Indii próbowało pokonać zalany most swoim samochodem. Pomimo tego, że droga była oficjalnie zamknięta dla ruchu, system nawigacyjny w ich pojeździe skierował ich wprost na tę przeszkodę. Niewiele mogli zrobić, gdy ich auto utknęło w głębokiej wodzie. Potrzebna była interwencja zarówno straży pożarnej jak i policji na miejscu zdarzenia.

Sytuacja miała miejsce po godzinie 13:00 na wrocławskich Swojczycach, dokładnie przy ulicy Ludowej. Droga ta jest tymczasowo nieprzejezdna, ponieważ kanał łączący rzeki Odrę i Widawę przekroczył swój brzeg i zalany został zarówno fragment drogi jak i most.

Dwoje cudzoziemców z Indii, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji próbując przejechać przez podtopiony odcinek drogi, wyjaśnili reporterowi na miejscu, że podążali za danymi nawigacyjnymi, które kierowały ich przez most pokryty zamarzniętą wodą. Niestety, ich Renault Clio nie poradziło sobie z przeszkodą i utknęło. Na miejsce natychmiast wezwano straż pożarną, która pomogła wyciągnąć pojazd z wody. Na szczęście, żadna z osób nie doznała żadnych obrażeń.

Kierowca otrzymał mandat karny za nieprzestrzeganie znaku zakazu wjazdu. Lokalni mieszkańcy potwierdzają, że to nie jest pierwszy tego typu incydent – co jakiś czas zdarza się, że ktoś mimo zakazu próbuje pokonać podtopiony most.