Starsza kobieta i jej koty poniosły śmierć w wyniku pożaru mieszkania na Dolnym Śląsku

Starsza kobieta i jej koty poniosły śmierć w wyniku pożaru mieszkania na Dolnym Śląsku

Na Dolnym Śląsku, w Boguszowie-Gorcach, doszło do tragicznego wypadku. Podczas niedzielnego wieczoru (14 stycznia), około 18:00, straż pożarna otrzymała zgłoszenie o wybuchu ognia w jednym z mieszkań przy ulicy Kasprowicza. Na miejscu zdarzenia strażacy odnaleźli ciała 92-letniej mieszkanki oraz jej kotów.

Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu poinformował media o przypuszczalnych przyczynach ognia. Według jego relacji, najprawdopodobniej doszło do niebezpiecznej sytuacji związanej z cofką spalin w piecu. W pobliżu urządzenia grzewczego zgromadzone były łatwopalne materiały, które uległy zniszczeniu, a ogień szybko rozprzestrzenił się na meble kuchenne.

W wyniku pożaru w mieszkaniu gromadziły się szkodliwe gazy, którymi najprawdopodobniej zatruła się starsza kobieta i jej zwierzęta. Ciało matki odnalazła córka, która zaniepokojona brakiem kontaktu postanowiła odwiedzić rodzicielkę. Pomimo natychmiastowej próby reanimacji, życia 92-latki nie udało się uratować.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Boguszów apelują o ostrożność podczas sezonu grzewczego. Wzywają mieszkańców do regularnej kontroli stanu technicznego pieców oraz przeprowadzania okresowych przeglądów kominiarskich. Zachęcają również do instalacji czujników tlenku węgla jako elementu zwiększającego bezpieczeństwo domowników.