Ugi i jego przewodnik asp. Robert Pawliszko zakończyli rok imponującym osiągnięciem

Ugi i jego przewodnik asp. Robert Pawliszko zakończyli rok imponującym osiągnięciem

Ostatnie akcje służbowe Ugiego, policyjnego psa z Wrocławia, dostarczyły mu oraz jego opiekunowi mnóstwo doświadczenia oraz powodów do dumy. 28 grudnia 2023 roku, ten czworonożny funkcjonariusz brał udział w działaniach Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego na terenie innego województwa. Ugi zademonstrował swoje umiejętności, odnajdując i oznaczając amunicję ukrytą w gospodarstwie, które było przedmiotem kontroli. Było to pierwsze pełne zrealizowanie zadania przez tego psa służbowego, co wzbudziło wielkie zadowolenie u jego przewodnika – asp. Roberta Pawliszko, który stwierdził, że rok zakończyli z wielkim przytupem.

Wrocławskie Ogniwo Psów Służbowych ma wiele powodów do radości. Ich członkowie – zarówno dwunożni jak i czworonożni – regularnie odnoszą spektakularne sukcesy w realizacji swoich zadań. Psy i ich opiekunowie są przydzielani do działań zgodnych ze specjalizacją danego psa.

Tego dnia asp. Robert Pawliszko wraz z Ugim działał na obszarze Kłodzka. 28 grudnia 2023 roku wspólnie uczestniczyli w czynnościach Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego w innym województwie. Podczas przeszukiwania gospodarstwa, Ugi wykazał swój fenomenalny instynkt, odnajdując i oznaczając ukrytą amunicję. To było jego pierwsze pełne wykonanie zadania, co spowodowało wielkie zadowolenie jego opiekuna – asp. Roberta Pawliszko, który stwierdził z uśmiechem, że rok zakończyli z hukiem.

Równocześnie opiekun policyjnego owczarka niemieckiego podkreślił, że Ugi jest jeszcze młody i potrzebuje dodatkowego doświadczenia oraz stopniowego wprowadzania do służby. My natomiast kibicujemy im i życzymy kolejnych triumfów!