Karambol na wrocławskiej ulicy Bystrzyckiej – trzy pojazdy zderzyły się, powodując przejściowe zamknięcie dla autobusów MPK

Karambol na wrocławskiej ulicy Bystrzyckiej – trzy pojazdy zderzyły się, powodując przejściowe zamknięcie dla autobusów MPK

21 grudnia, w czwartkowe przedpołudnie około godziny jedenastej, doszło do kolizji trzech samochodów osobowych na ulicy Bystrzyckiej we Wrocławiu. W wyniku tego niefortunnego zdarzenia, ruch autobusów miejskich został czasowo zablokowany na tym skrzyżowaniu. W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu opracowało alternatywne trasy objazdów.

Wypadek miał miejsce na przejeździe kolejowym, znajdującym się na przecięciu ulic Bystrzyckiej i Balonowej. Trzy pojazdy: Audi, Opel oraz Toyota, zderzyły się na skrzyżowaniu posiadającym specyficzny układ pierwszeństwa przejazdu, nazywany popularnie „łamanym”.

Pojazdy uszkodzone w wyniku kolizji pozostały na środku skrzyżowania, powodując efektywne utrudnienia w ruchu autobusów miejskich. Pierwsze doniesienia sugerują, że żaden z uczestników zdarzenia nie doznał poważnych obrażeń. Policja obecnie pracuje nad ustaleniem dokładnych okoliczności i przebiegu wypadku.

Komunikaty MPK dotyczące tymczasowych objazdów informują, że autobusy należące do linii 122, 128, 129 oraz 136 zostały przekierowane (w obu kierunkach) przez ulice Horbaczewskiego i Bystrzycką.

Chociaż kierowcy samochodów osobowych mają możliwość przejazdu przez skrzyżowanie we wszystkich kierunkach, występują tam jednak znaczące utrudnienia w ruchu. Dlatego też zalecamy unikanie tego miejsca, jeśli to tylko możliwe.