Aktualności drogowe: kierowca z "zimnym łokciem" zatrzymany na ulicach Wrocławia

Aktualności drogowe: kierowca z "zimnym łokciem" zatrzymany na ulicach Wrocławia

Jeden z patrolów drogówki we Wrocławiu dostrzegł nietypową sytuację na miejscowej arterii komunikacyjnej. Zwrócił ich uwagę samochód dostawczy marki Opel, którego szyby były zaparowane, a jazda z otwartym oknem wydawała się nieodpowiednia dla danego stanu pogody. Był to zimowy poranek, a niska temperatura w połączeniu z opadami śniegu stawiała pod znakiem zapytania mądrość jazdy ze tzw. „zimnym łokciem”.

Doświadczenie zawodowe funkcjonariuszy skłoniło ich do podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Wykonany test na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu tylko potwierdził ich obawy. Okazało się, że 45-letni mieszkaniec powiatu oławskiego, który kierował pojazdem, miał w swoim organizmie blisko 1,3 promila alkoholu.

Mężczyzna usiłował tłumaczyć swój stan tym, że poprzedniego wieczoru spożywał wódkę, choć sam nie był w stanie określić jej ilości. Ostatecznie za kierownicę opla wsiadł znajomy, który przybył na miejsce kontroli, a 45-latek, pozbawiony już uprawnień do kierowania pojazdami, zajął miejsce pasażera.

Teraz, za swoje nieodpowiednie zachowanie i kierowanie w stanie nietrzeźwości, mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Czeka go potencjalna kara więzienia do 3 lat.