Fiński gigant technologiczny Nokia planuje otwarcie centrum badań i rozwoju we Wrocławiu

Fiński gigant technologiczny Nokia planuje otwarcie centrum badań i rozwoju we Wrocławiu

W bezpośrednim sąsiedztwie Tarczyński Arena, w pobliżu ulicy Szczecińskiej 11B, trwa budowa Citylink Wrocław – nowatorskiego centrum badań i rozwoju. Całość przestrzeni tego kompleksu została wynajęta przez znaną na całym świecie fińską firmę z branży teleinformatycznej – Nokię. Ta decyzja wiąże się z pojawieniem się nowych ofert pracy.

Obiekt Citylink Wrocław powstaje pod nadzorem polskiego dewelopera CL Property, specjalizującego się w tworzeniu nowoczesnych i wielofunkcyjnych obiektów przemysłowo-logistycznych. Budynek ten zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu z węzłem AOW Wrocław Stadion.

Nokia, będąca liderem na rynku sieci komórkowych i jednym z najważniejszych pracodawców w sektorze IT we Wrocławiu, planuje uruchomić w Citylinku zaawansowane technologicznie centrum badań i rozwoju. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 13 300 metrów kwadratowych i pomieści laboratoria badawcze, biura oraz pomieszczenia technologiczne. Jak podkreślił wiceprezydent Wrocławia, Jakub Mazur, podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego – to ważny krok dla Nokii w rozwoju sektora usług IT na Dolnym Śląsku i tworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców Wrocławia.

Nokia będzie koncentrować swoją działalność na optymalizacji produktów pod kątem zasobów sieciowych. Taka strategia umożliwi operatorom sieci komórkowych obniżenie kosztów utrzymania sieci oraz redukcję zużycia energii przez smartfony użytkowników.

Centrum badań i rozwoju Nokii przewidziane jest jako miejsce pracy dla ekspertów z branży teleinformatycznej. Nie zostało jeszcze ujawnione, ile i jakie stanowiska zostaną utworzone. Na stronie internetowej firmy dostępne są na razie dwie oferty pracy. Ostateczne zakończenie inwestycji planowane jest na połowę 2024 roku, zatem więcej informacji na ten temat powinno pojawić się bliżej tej daty.

Warto dodać, że Nokia posiada już swoje oddziały we Wrocławiu, które znajdują się w budynkach West Gate przy ulicy Lotniczej, Green Towers przy Strzegomskiej, West Link na Szybowcowej oraz WrOTA przy Fabrycznej.