Wrocław: Ujawniono nową postać krasnala przy III Liceum Ogólnokształcącym – prezent na Mikołajki dla uczniów

Wrocław: Ujawniono nową postać krasnala przy III Liceum Ogólnokształcącym – prezent na Mikołajki dla uczniów

Niespodzianka o mikołajkowym charakterze przywitała uczniów Wrocławskiego Liceum Ogólnokształcącego nr III. Przy wejściu do placówki oświatowej, zlokalizowanej na ulicy Składowej, mają teraz swoje miejsce nowe figury – krasnal wraz ze zwierzęcymi kompanami, psem i kotem. Figura jest nie tylko ozdobą, ale także nośnikiem ważnych symboli.

6 grudnia, w dniu Święta Mikołaja, przed III LO pojawił się niebywały gość – nowy mieszkaniec Wrocławia – krasnal z otwartą księgą na kolanach. Z treści zawartych w tej księdze możemy dowiedzieć się, że jest to historia liczby trzy oraz szkoły. Układ palców u rąk krasnala sugeruje odwołanie do „Trójki” – nazwy popularnie używanej na określenie liceum. Krasnal nie jest osamotniony – ma obok siebie psa i kota, które symbolizują tolerancję, szacunek i zdobywanie wiedzy. Ten symboliczny prezent przypadł na jeden z najbardziej lubianych dni w roku, gdy tradycyjnie obdarowujemy się małymi prezentami.

To właśnie na ten dzień, odnotowano pojawienie się nowych mieszkańców szkoły – sympatycznego krasnala i jego zwierzęcych towarzyszy, którzy zamieszkali przy wejściu do budynku. Tak niespodziewany prezent spotkał bardzo ciepłe przyjęcie społeczności szkolnej – podkreśla Tomasz Cygal, dyrektor III LO we Wrocławia.

Osobą odpowiedzialną za powstanie rzeźby jest absolwentka tej szkoły, Justyna Myśliwiec. Koncepcja postaci krasnala była pomysłem samych uczniów, natomiast jego realizacją zajęła się wrocławska artystka, Beata Zwolańska-Hołod.