Wielowymiarowe zderzenie na Autostradowej Obwodnicy we Wrocławiu: ciężarówka i cztery auta osobowe w kolizji

Wielowymiarowe zderzenie na Autostradowej Obwodnicy we Wrocławiu: ciężarówka i cztery auta osobowe w kolizji

Dzieląc informacje o sytuacji na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, prosimy o ostrożność. W miejscu, gdzie widoczny jest stadion Tarczyński Arena, doszło do kolizji pomiędzy pojazdem ciężarowym a czterema samochodami osobowymi. Na skutek tego zdarzenia występują zatory drogowe.

O godzinie 10:15 nastąpiło usunięcie utrudnień.

Określenie przyczyny kolizji, która miała miejsce na zmianie pasa ruchu, jest aktualnie przedmiotem pracy funkcjonariuszy policji obecnych na miejscu zdarzenia. Ruch w punkcie kolizji odbywa się wyłącznie prawym pasem, co w czasie szczytu komunikacyjnego powoduje duże korki. O godzinie 9:00 długość zatoru spowodowanego wypadkiem wynosiła ponad 12 kilometrów.

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, wypadek miał miejsce 17 km od Węzła Wrocław Stadion na AOW, w kierunku Kudowy. Doszło tam do zderzenia pojazdu ciężarowego i czterech samochodów osobowych.

GDDKiA informuje, że „dwa pojazdy osobowe znajdowały się na lewym pasie, pojazd ciężarowy oraz reszta pojazdów były na pasie awaryjnym”. Na szczęście, nie odnotowano poważnych obrażeń w wyniku tego zdarzenia. Niemniej jednak, występują korki na trasie. Jeden pas ruchu jest zablokowany. Samochody poruszają się prawym pasem. Utrudnienia mogą trwać nawet kilka godzin!