Zimowa aura zagraża bezpieczeństwu: IMGW-PIB ostrzega przed gołoledzią

Zimowa aura zagraża bezpieczeństwu: IMGW-PIB ostrzega przed gołoledzią

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy przekazał niepokojące informacje dotyczące nadchodzących warunków pogodowych. Przewidywane są opady marznącego deszczu, które mogą przyczynić się do powstania gołoledzi. To zjawisko może spowodować znaczne utrudnienia na drogach i chodnikach, sprawiając, że będą one niebezpiecznie śliskie.

IMGW-PIB wydał komunikat o zagrożeniu pierwszego stopnia powiązanym z prognozowanymi opadami marznącymi. Zdaniem synoptyków, przez najbliższy czas należy spodziewać się przerywanych, lecz intensywnych opadów marznącego deszczu lub mżawki, które będą prowadziły do powstania gołoledzi.

Potrzeba szczególnej ostrożności! Zarówno na drogach, jak i chodnikach może dojść do znacznego obniżenia przyczepności, dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności.

Ostrzeżenie wydane przez IMGW-PIB jest aktualne dla całego powiatu wrocławskiego. Zaczyna obowiązywać od godziny 16-tej dnia 5 grudnia (czyli dzisiaj) i będzie miało zastosowanie aż do godziny 6 rano dnia 7 grudnia.