Policja i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Wrocławia deklarują współpracę na rzecz bezpieczeństwa

Policja i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Wrocławia deklarują współpracę na rzecz bezpieczeństwa

Rozpoczęła się nowa era współpracy między Komendą Miejską Policji we Wrocławiu a MPK Wrocław. W ten sposób mł. insp. Rafał Siczek, Komendant Miejski Policji, zdecydował się oficjalnie zadeklarować dążenie do poprawy bezpieczeństwa podczas korzystania z komunikacji miejskiej. Wczoraj w siedzibie MPK miało miejsce spotkanie, na którym mł. insp. Rafał Siczek, Witold Woźny – prezes MPK, oraz Przemysław Nowicki – wiceprezes MPK, podpisali list intencyjny.

Podczas tego spotkania, które odbyło się w kwatery głównej MPK we Wrocławiu, reprezentanci zarówno Komendy Miejskiej Policji jak i spółki dyskutowali o dotychczasowej współpracy i działaniach, które mają zostać podjęte w przyszłości. Dokument, który podpisali mł. insp. Rafał Siczek wraz z Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji i Patrolowego kom. Pawłem Frąckowiakiem oraz prezesem MPK Witoldem Woźnym i wiceprezesem Przemysławem Nowickim, ma na celu określenie obszarów, na których zostaną podjęte wspólne działania w zakresie bezpieczeństwa.

Obie strony wyraziły jednomyślną zgodę co do konieczności kontynuacji współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej. Zebrani byli zdania, że wspólne działania przyniosą oczekiwane i satysfakcjonujące efekty.

MPK Wrocław zapowiedziało także dalszą współpracę z Komendą Miejską Policji w ramach kampanii „Stop oszustom”, której głównym celem jest edukacja społeczeństwa w zakresie zapobiegania przestępstwom.