Przygotowania do wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego 2023 pełną parą: co nas czeka?

Przygotowania do wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego 2023 pełną parą: co nas czeka?

Wrocławski Rynek jest już w pełni zanurzony w gorączkę przygotowań do nadchodzącego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Dzień rozpoczęcia festynu jest zaplanowany na 24 listopada, a jedną z najważniejszych zmian tegorocznej edycji jest to, że kiermasz potrwa niemalże do połowy stycznia, konkretnie do 7-go dnia tego miesiąca. Co więcej, stoiska gastronomiczne planują obsługiwać klientów aż do północy w Sylwestra.

Główne miejsce wydarzenia to zawsze tętniący życiem Rynek, ale ekscytująca atmosfera jarmarku rozciągnie się także na ulicach Świdnickiej i Oławskiej oraz Placu Solnym. Wśród wystawców znajdzie się prawie 140 firm, które przedstawią swoje produkty w ponad 200 urokliwych domkach – informują organizatorzy. Oferta produktów będzie podobna jak w poprzednich latach.

Organizatorzy przewidzieli jednak kilka dni przerwy w funkcjonowaniu Jarmarku. Będą to 24 i 25 grudnia oraz Nowy Rok, kiedy to cały Jarmark będzie zamknięty. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia jarmark otworzy swoje bramy dopiero od godziny 13:00, zaś w Sylwestra domki z artykułami przemysłowymi będą otwarte do godziny 17:00, natomiast stoiska z jedzeniem i napojami – do 2:00 nad ranem.

Nieodłącznym elementem wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego są ceramiczne kubeczki w formie bucików, które co roku zdobią nowe wzory i kolory. Tradycyjnie, będzie można napić się z nich smakowitego grzańca czy gorącej czekolady oraz innych napojów, ciesząc się zarazem magiczną atmosferą świąt. Takie kubeczki będą dostępne w kilku miejscach na terenie Jarmarku, m.in. na Placu Solnym, w Świątecznym Wiatraku czy Karczmie pod Łosiem.

W ramach atrakcji dla odwiedzających pojawią się także „fotodomki” – tematyczne drewniane domki ozdobione w świątecznym stylu, gdzie goście będą mogli uwiecznić swoją obecność na Jarmarku na pamiątkowych zdjęciach. Dodatkowo, na Rynku zobaczymy Prezentusia – wrocławskiego krasnala, którego legendarnym rytuałem jest potrzymanie czapeczki trzy razy, aby spełnić swoje marzenia. Krasnal ten pojawia się tylko raz w roku, podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, a potem znika na kolejne 11 miesięcy.

Atrakcją dla najmłodszych będzie „Domek dla dzieci” na Placu Solnym – świąteczna ekspozycja, która umożliwi dzieciom zabawę i aktywne spędzenie czasu. Dzieci będą mogły zmierzyć się z torami przeszkód i cieszyć się niezapomnianymi chwilami.