Policja prosi o pomoc pasażerów szynobusu z 14 kwietnia 2023

Policja prosi o pomoc pasażerów szynobusu z 14 kwietnia 2023

W dniu 14 kwietnia 2023 roku doszło do wykolejenia szynobusu kursującego na trasie Wrocław Główny – Kudowa-Zdrój w pobliżu stacji w Smolcu. Z tego powodu, policjanci z komisariatu w Smolcu proszą wszystkie osoby, które w tym dniu podróżowały tym szynobusem, o kontakt.

Dochodzenie w sprawie nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym – kolejowym jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Środzie Śląskiej. Chodzi o sytuację, która miała miejsce 14 kwietnia 2023 roku na stacji kolejowej w Smolcu, gdzie doszło do omówionego wyżej wykolejenia szynobusu numer 69105. W wyniku nieprawidłowego przygotowania i sprawdzenia drogi przebiegu oraz położenia iglic rozjazdu, cały skład pociągu jechał widełkowo po rozjeździe numer 1, co doprowadziło do całkowitego wykolejenia. Na szczęście, mimo potencjalnego zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób oraz znacznych strat materialnych, nikt nie ucierpiał.

Ze względu na powagę sytuacji, śledztwo to jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Środzie Śląskiej. Policjanci z Posterunku Policji w Smolcu proszą więc wszystkie osoby, które 14 kwietnia 2023 roku podróżowały szynobusem relacji Wrocław Główny – Kudowa-Zdrój, o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich pod numerem telefonu: 47 87 167 20.

Przywołując pamięć o tym dniu, należy przypomnieć, że wydarzenie miało miejsce około godziny 11:50 dnia 14 kwietnia 2023 roku. W wyniku powstałego zamieszania i konieczności naprawy szkód, ruch pociągów został całkowicie wstrzymany na wiele godzin. Pociągi zaczęły ponownie kursować po jednym torze dopiero około godziny 18:40.