Wrocław – nieodkryty skarb Europy według Chorwatów

Wrocław – nieodkryty skarb Europy według Chorwatów

Południowa Polska skrywa niezwykły klejnot, który każdy zwolennik pięknej architektury, smakowitej kuchni i ciekawych atrakcji powinien odkryć. Mówimy tu o Wrocławiu, mieście, które jeszcze nie zdążyło rozsławić się na całą Europę. Portal chorwackiej stacji telewizyjnej N1 zachęca swoich czytelników do odwiedzenia tego urokliwego miejsca.

Robert Daczeszin, podróżnik cytowany w artykule na stronie N1, pochwała Wrocław jako jedno z najpiękniejszych miast, które miał okazję zobaczyć podczas swoich licznych podróży po kontynencie europejskim. Podkreśla przy tym, że wielu turystom zwiedzającym Europę i Polskę umyka fakt, jak wiele ma do zaoferowania Wrocław.

Niezwykle interesujący jest fakt, że Wrocław przyciąga swoją unikalną strukturą geograficzną – 12 rzek i dopływów, 21 wysp oraz ponad 300 mostów dodaje mu niepowtarzalnego charakteru. Dodatkowo, korzystne ceny i przyjazna atmosfera sprawiają, że miasto to jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc do zamieszkania w Polsce, a być może nawet w całym regionie – zauważa chorwacka stacja telewizyjna.

Portal N1 chwali również Stare Miasto we Wrocławiu, które zdaniem autorów jest jednym z najpiękniejszych w Europie. Nie można nie zwrócić uwagi na ratusz z wyjątkowym zegarem oraz katedrę, z której rozpościera się niesamowita panorama miasta. Spacerując po Wrocławiu, można natknąć się na setki małych figur – krasnoludków, które są nieodłącznym elementem pejzażu miasta.

Artykuł podkreśla również, że aby naprawdę poczuć atmosferę Wrocławia, warto udać się na targ miejski do Hali Targowej znajdującej się w sercu miasta. Autorzy zachęcają też do spróbowania lokalnych specjałów gastronomicznych, które są nieodzownym elementem każdej wizyty we Wrocławiu.