Skomplikowana sytuacja nowo otwartej szkoły

Skomplikowana sytuacja nowo otwartej szkoły

Nowo wybudowana szkoła świętowała jej otwarcie z wielką pompą, jednak po kilku dniach od tego szczęśliwego momentu, rzeczywistość zademonstrowała swoje mniej przyjemne oblicze. Po tygodniu intensywnych dyskusji wśród kadry pedagogicznej, podjęto decyzję o skróceniu godzin pracy szkolnej świetlicy. Podczas spotkania z rodzicami 11 września poinformowano ich, że od następnego dnia – 12 września – świetlica będzie dostępna do godziny 15, zamiast jak dotychczas do godziny 17.

Decyzję o redukcji godzin pracy świetlicy wydał urząd miasta we Wrocławiu. Wywołało to oburzenie wśród rodziców, zwłaszcza że otrzymali informację o zmianie z dnia na dzień. Zaniepokojeni zaczęli zastanawiać się jak pogodzić opiekę nad dzieckiem z pełnoetatową pracą.

– Nowa szkoła przy ulicy Asfaltowej również boryka się z problemem braku personelu. Mamy nadzieję, że jest to tylko tymczasowe utrudnienie. Dyrekcja szkoły nie ustaje w staraniach aby uzupełnić braki kadrowe. Niestety, kilka osób z zespołu pedagogicznego zdecydowało się odejść z pracy w ZSP nr 25 tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego 1 września, co wpłynęło na reorganizację placówki. Takie „migracje nauczycieli” są niestety częstym zjawiskiem w polskim systemie edukacji – komentuje Monika Dubec z biura prasowego ratusza.

Szkoła dała jednak zapewnienie, że świetlica będzie dostępna dłużej, lecz takie zmiany nie nastąpią natychmiast. – Dyrekcja zaapelowała do rodziców, aby możliwie jak najszybciej, do 15 września, dostosowali się do nowych godzin otwarcia świetlicy i odbierali dzieci do godziny 15. W przyszłym tygodniu planowane jest wydłużenie działania świetlicy do godziny 16 – informuje Monika Dubec. Dodaje jednak, że dla tych rodziców, którzy nie są w stanie odebrać dzieci w wyznaczonym terminie, nadal będzie możliwość pozostawienia ich pod opieką w szkole do godziny 17. Skrócenie godzin pracy świetlicy jest tylko tymczasowe i w najbliższym czasie ma zostać naprawione poprzez zatrudnienie nowych nauczycieli – dodaje.