Śląsk Wrocław i jego wyjątkowy tramwaj: Kibice na celowniku!

Śląsk Wrocław i jego wyjątkowy tramwaj: Kibice na celowniku!

Śląsk Wrocław, popularna drużyna piłkarska, wprowadza nową akcję dla swoich kibiców. Zapoczątkowana zostanie ona w środę 16 sierpnia, gdy o godzinie 14:35 na specjalną trasę wyruszy unikalny Tramwaj WKS. Tramwaj ten, pomalowany w barwy klubowe przez samych fanów ponad rok temu, stał się symbolem drużyny. Tym razem dołączy do niego innowacyjna akcja „odwróconych kontroli”. Zamiast typowej kontroli biletów, pasażerowie będą mieli okazję spotkać zawodniczki i zawodników pierwszej drużyny Śląska Wrocław, którzy zaoferują im darmowe wejściówki na mecz Śląsk – Lech Poznań planowany na najbliższą niedzielę.

Spotkania z kibicami oraz różne działania charytatywne, takie jak wizyty w ZOO czy zbiórki na rzecz ratowania gatunku tygrysa sumatrzańskiego zagrożonego wyginięciem, to tylko niektóre z działań podejmowanych przez Śląsk Wrocław. 16 sierpnia odbędzie się kolejne tego typu wydarzenie – pokazowy kurs Tramwaju Śląska. Ten specjalny pojazd, ozdobiony według projektu samych kibiców pod koniec marca poprzedniego roku, po raz kolejny stanie się centrum wydarzeń, tym razem przed meczem ze znanym rywalem – Lechem Poznań.

Akcja o nazwie „Jazda na Śląsk”, realizowana przez MPK Wrocław we współpracy ze Śląskiem, skierowana jest do szerokiej grupy kibiców i ma przyciągnąć ich jeszcze większą liczbę. Pokazowy kurs tramwaju wystartuje z Zajezdni Tramwajowej Borek przy ulicy Powstańców Śląskich o godzinie 14:35. Końcowym przystankiem będzie rejon Stadionu Oporowska.

Zawodnicy i zawodniczki pierwszej drużyny będą obecni w tramwaju, rozdając vouchery na niedzielne starcie Śląska z Lechem Poznań (rozpoczynające się o godzinie 17:30), które odbędzie się w ramach 5. Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Zawodnicy zachęcać będą także do udziału w sobotniej inauguracji sezonu żeńskiej drużyny Śląska Wrocław w Orlen Ekstralidze, która odbędzie się o godzinie 12:00 na stadionie Kłokoczyce.