Zmiana terminu meczu żużlowego mogła spowodować utrudnienia w ruchu na Wielkiej Wyspie we Wrocławiu

Zmiana terminu meczu żużlowego mogła spowodować utrudnienia w ruchu na Wielkiej Wyspie we Wrocławiu

Planowane na niedzielę starcie żużlowe zostało nieoczekiwanie przeniesione na środę, co mogło wywołać duży napływ kibiców na Olimpijski Stadion. Ta sytuacja nakładała się na standardowy ruch wrocławian kończących pracę i powracających do domów, szczególnie tych zlokalizowanych na Wielkiej Wyspie.

9 sierpnia, środkowy dzień tygodnia, okazał się być nietypowym momentem dla rozegrania meczu żużlowego pomiędzy ekipami Betard Sparta Wrocław a Platinum Motor Lublin. Spotkanie pierwotnie miało miejsce nastąpić ostatnią niedzielę, natomiast ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, zostało ono odwołane i przełożone na inny termin.

Rozpoczęcie meczu zaplanowano na 19:45 na Stadionie Olimpijskim, z otwarciem bram dla publiczności o 18:30. Przewidywano, że ilość ruchu na drogach prowadzących do Wielkiej Wyspy zacznie znacząco rosnąć już dużo wcześniej. Dla fanów WTS zorganizowany został płatny parking na Polach Marsowych. Pomimo to, niektórzy z nich prawdopodobnie próbowali znaleźć miejsca parkingowe na wąskich ulicach Sępolna i Zalesia.

Alternatywą dla samochodu był dla wielbicieli żużla specjalny tramwaj linii T3 kursujący pomiędzy Dworcem Głównym a Stadionem Olimpijskim. Częstotliwość kursów zaplanowano tak, aby w godzinach od 18 do 19:30 odbywały się one co 10 minut. Po zakończeniu spotkania, od około godziny 22 tramwaje miały odjeżdżać co 5 minut.