Peter Pokorny – nowa twarz w Śląsku Wrocław

Peter Pokorny – nowa twarz w Śląsku Wrocław

Peter Pokorny, 22-letni piłkarz, dołączył do drużyny Śląska Wrocław, uczestniczącej w rozgrywkach Ekstraklasy. Do niedawna był związany z FC Fehervar na Węgrzech. Teraz jednak zawodnik podpisał umowę z klubem ze Śląska, która ma obowiązywać do czerwca 2025 roku, z możliwością przedłużenia na kolejny sezon.

W wieku niewiele przekraczającym 16 lat, Pokorny dołączył do austriackiej akademii RB Salzburg. Stąd trafiał na wypożyczenia do takich klubów jak FC Liefering czy SKN St. Polten. W 2021 roku decyzją przeniósł się do hiszpańskiego Realu Sociedad. Rok temu został wypożyczony do FC Fehervar, gdzie wystąpił łącznie w 26 meczach.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że zawodnik o tak szerokim spektrum umiejętności jak Peter Pokorny dołączył do naszej drużyny” – powiedział David Blada, dyrektor sportowy Śląska Wrocław. „Od dłuższego czasu byliśmy zainteresowani tym transferem i jesteśmy pewni, że Peter wniesie dużo jakości do linii pomocy w naszej drużynie. Jest to wszechstronny pomocnik, który może przynieść wielkie korzyści dla Śląska, a jego rozwój jest ciągły. Wierzę, że w Wrocławiu znajdzie warunki sprzyjające jego rozwojowi i skorzystamy z tego na wielu płaszczyznach” – dodał Blada.

Jednak to nie koniec zmian w składzie Śląska Wrocław pod egidą trenera Jacka Magiery. Sportowe testy w Wrocławiu przechodzi obecnie Nicolai Skoglund – 20-letni napastnik z Norwegii. Ostatnio był on zawodnikiem portugalskiego Sportingu Lizbona.