Wyciek gazu we Wrocławiu. Było groźnie

Wyciek gazu we Wrocławiu. Było groźnie

Całe zdarzenie miało miejsce przy ul. Piołunowej 22. Okazało się, że znajduje się tam uszkodzony gazociąg. Nikt do tej pory nie wiedział o usterce, więc nie podjęto żadnych prac w celu jej usunięcia. W końcu jednak musiało się wydarzyć coś nieprzewidzianego i do tego doszło 9 lutego wczesnym popołudniem.

Kiedy okazało się, że zagrożenie jest realne, na miejsce szybko wysłano wszystkie służby. Między innymi przy uszkodzonym gazociągu pojawiło się aż 6 zastępów straży pożarnej. Nie zabrakło też pogotowia gazowego i straży pożarnej.

Czytaj także: We wrocławskim hotelu znaleziono poszukiwanego Czecha. Mężczyznę policja poszukiwała za bardzo poważne przestępstwo. Jego zwłoki odnaleziono w łóżku hotelowym.

Gaz znowu grozi

Gaz potrafi być bardzo groźny. Nie tylko jest łatwo palny, ale też od jego wdychania może dojść do poważnego zatrucia. Każdego roku ulatnianie się gazu jest przyczyną wielu uszczerbków na zdrowiu i śmierci. Dlatego nie można lekceważyć tego zagrożenia i gdy tylko mamy podejrzenia, że gaz się ulatnia, musimy szybko zareagować. To właśnie od czasu reakcji zależy najwięcej.