Poród w autobusie! Kobiecie pomogli policjanci

Poród w autobusie! Kobiecie pomogli policjanci

W jednym z autobusów we Wrocławiu doszło do ciekawej sytuacji. Jedna z kobiet zaczęła rodzić. Była to 25-letnia Ukrainka, która akurat podróżowała busem razem ze swoimi rodakami. Kierowca bardzo szybko się zatrzymał, kiedy tylko zobaczył policjantów. To ich właśnie poprosił o pomoc i jak się okazuje była to bardzo dobra decyzja. Zanim pojawili się sanitariusze, to właśnie mundurowi pomogli kobiecie.

Wszystko poszło dobrze

Całe szczęście, że kobiecie w porę udzielono pomocy. W takich sytuacjach liczy się każda sekunda i te sekundy udało się wykorzystać koncertowo. Trzeba przede wszystkim pochwalić policjantów, którzy stanęli na wysokości zadania i zajęli się kobietą. Nie przeprowadzili oni jednak wszystkich możliwych procedur, ponieważ z czasem pojawili się medycy. Resztą zajęli się oni, więc możemy być spokojni. Kobieta znalazła się w odpowiednich rękach.

Obecnie znajduje się w Polsce wiele Ukrainek, które przyjechały już będąc w ciąży. To dla nich bardzo trudna sytuacja, bo nie mają ze sobą nikogo bliskiego, kto mógłby towarzyszyć im podczas porodu. Na szczęście Polacy są na tyle uczynni i wspierający, że nie potrzeba czekać długo aż ruszą do pomocy kobiecie. Bez względu na to, czy mowa o młodej dwudziestoparolatce w ciąży, starszej pani czy małej dziewczynce. Po raz kolejny jako naród zdajemy ważny egzamin z człowieczeństwa.

Co robić, gdy spotkamy rodzącą kobietę?

Takie sytuacje nie są szczególnie częste, ale czasem może się zdarzyć, że nagle w miejscu publicznym spotkamy rodzącą kobietę. Co powinniśmy wtedy zrobić? Przede wszystkim powinniśmy sprowadzić odpowiednią pomoc medyczną. Jeśli sami nie jesteśmy wykwalifikowani w odbieraniu porodu, to możemy naprawdę zaszkodzić. Poza tym naruszymy wtedy intymność kobiety, co może być dla niej traumatyzujące. Oczywiście pierwszym krokiem jest zadzwonienie po pogotowie, ale zanim ono się pojawi, powinniśmy się dowiedzieć, że w pobliżu nie znajdują się osoby z przeszkoleniem medycznym. Mogą to być również policjanci, który pewne podstawy znają.

A co jeśli kobieta zaczyna rodzić w mieszkaniu? Jak powinniśmy się zachować? O tej poważnej kwestii przeczytasz tutaj.