Wrocławskie Serce Dla Zwierząt. Kolejna edycja plebiscytu

Wrocławskie Serce Dla Zwierząt. Kolejna edycja plebiscytu

Wrocławskie Serce Dla Zwierząt. Rusza kolejna edycja!

Wrocławskie Serce Dla Zwierząt. 6. edycja Wrocławskiego Serca dla Zwierząt już wkrótce się rozpocznie. Organizatorzy chcą uhonorować tych, którzy okazali pomoc i dali dom zaniedbanym zwierzętom domowym takim jak psy i koty. Aby wybrać nowego laureata, każdy może zgłosić kandydaturę za pomocą specjalnego formularza.

Laureaci wyróżnienia Wrocławskie Serce Dla Zwierząt

Jeśli spojrzymy na dotychczasowe edycje tego wydarzenia, to uhonorowanie dostawały nie tylko osoby prywatne ale także weterynarze i fundacje. Na budynku trybuny toru wrocławskiego na Partynicach można zobaczyć tabliczki, upamiętniające tych, którzy taką nagrodę zasłużyli. Nazwiska i nazwy instytucji wcale tu nie powinny dziwić. Lekarze weterynarii przecież wykonują naprawdę świetną robotę, dbając o zdrowie naszych pupili, a fundacje prowadzą zbiórki, dzięki którym pomoc na szeroką skalę może się udać.

Pomysłodawca całej akcji Barbara Borzymowska wyjaśnia, że celem przyznania tego wyróżnienie jest okazanie wdzięczności ze strony mieszkańców i władz miasta za dobrą opiekę nad zwierzakami. Ważne jest, aby promować dobre traktowanie zwierząt. Widok psów na łańcuchu albo zjawisko porzucania zwierzaków, których już nie chcemy, są dużo częstsze niż powinny. Niedawno w sejmie pojawiła się głośna „piątka dla zwierząt”, której jednym z punktów był zakaz przywiązywania psa na krótkim łańcuchu. Ustawa jednak nie przeszła.

Gdzie można zgłosić kandydaturę?

Patronat nad akcją sprawuje miasto Wrocław i to właśnie na oficjalnej stronie miasta można zgłosić kandydaturę. Wyróżnienie takie można otrzymać tylko raz, więc nie możemy zgłaszać osób ani instytucji, które już je otrzymały wcześniej. Warto więc zajrzeć na oficjalną stronę internetową tej inicjatywy i sprawdzić, kim byli poprzedni zwycięzcy.

Termin to 31 sierpnia 2021. Ostatnie zgłoszenia można będzie wysyłać aż do północy. Zanim to zrobimy zastanówmy się, kto w naszym mieście wyróżnia się szczególnym wsparciem dla zwierząt. Możemy rozważać lokalne gabinety weterynaryjne, schroniska dla zwierząt lub nawet osoby prywatny, jeśli znamy kogoś ze szczególnymi osiągnięciami w tej kwestii.

Zielony Wrocław

Zielony Wrocław to cały szereg projektów prośrodowiskowych. Wśród nich znajduje się słynna akcja „zmień piec” oraz „Widzisz dym? Zgłoś to!”  Projekty okazują się być naprawdę dużym sukcesem, gdyż środowisko we Wrocławie ma się całkiem nieźle, jeśli spojrzymy na typowe miejskie możliwości.

W stolicy Dolnego Śląska znajduje się obecnie 57 parków i 222 zieleńce. Jest w nim więc dosyć dużo drzew, które produkują potrzebny nam do życia tlen. Jeśli zaś chodzi o akcje zmieniania pieców, to tutaj mamy do czynienia z prawdziwym sukcesem, gdyż wrocławianom udało się wymienić już 9800 pieców. Skoro już zadbaliśmy o drzewa i powietrze, to dbajmy też o nasze zwierzęta.