Jaka czekolada najlepiej sprawdzi się do musu?

Jaka czekolada najlepiej sprawdzi się do musu?

Lekki i puszysty niczym chmurka – taki właśnie jest mus czekoladowy. Przygotowanie tego deseru nie jest trudne – tajemnica tkwi w doborze właściwych składników. Sprawdź, jaka czekolada będzie najlepsza do tego, aby przyrządzić wyśmienity mus czekoladowy! Wyjątkowość musu czekoladowego wcale nie polega wyłącznie na jego fenomenalnym smaku. Przygotowany z zaledwie kilku składników, możesz wykorzystać na wiele sposobów. Potrzebujesz tylko tabliczki czekolady, serka mascarpone, śmietany kremówki i odrobiny cukru. Z tych produktów wyczarujesz pyszny mus czekoladowy – do spożycia solo lub z dodatkami.

Przepis na mus czekoladowy

Przepis na mus czekoladowy nie jest skomplikowany. Należy:

  • rozpuścić 180 g Czekolady Mlecznej Klasycznej E.Wedel w kąpieli wodnej,
  • opakowanie serka mascarpone umieścić w misce, dodać rozpuszczoną czekoladę i całość zmiksować do powstania kremu,
  • ubić dobrze schłodzoną kremówkę i dodać do niej odrobinę cukru pudru,
  • sztywną śmietankę dodać do kremu i delikatnie wymieszać szpatułką.

Gotowe!

Czekolada – najważniejszy składnik musu czekoladowego

Aby przygotować mus, będziesz potrzebować czekolady. Musi to być produkt najwyższej jakości, nie zaś wyrób czekoladopodobny. Tylko wybierając czekoladę z dużą zawartością miazgi kakaowej, masz szansę uzyskać doskonały w smaku deser.

Warto zwracać uwagę na kolejność składników – jest ona nieprzypadkowa. Jeśli na pierwszym miejscu znajduje się miazga kakaowa, potem tłuszcz i dopiero cukier, z takiej czekolady warto przyrządzić mus czekoladowy.

Znaczenie ma również obecność dodatkowych składników. Z daleka omijaj wyroby, w składzie których znajdują się m.in. syrop glukozowo-fruktozowy, emulgatory.

Czekolada – gorzka czy mleczna?

W tym przypadku nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie – wszystko zależy od twoich preferencji oraz wykorzystania deseru. Jeżeli mus czekoladowy chcesz zjeść w pucharku – z owocowymi dodatkami lub bitą śmietaną – czekolada gorzka będzie dobrym wyborem. Jeśli natomiast zamierzasz przygotować ciasto z musem czekoladowym, postaw na tabliczkę mleczną.