Dofinansowanie dla szpitali na Dolnym Śląsku

Dofinansowanie dla szpitali na Dolnym Śląsku

Dofinansowanie dla szpitali na Dolnym Śląsku

Dofinansowanie dla szpitali na Dolnym Śląsku: Samorząd wojewódzki przekazał siedemnaście milionów dla szpitali, które przyjmowały pacjentów zakażonych wirusem Sars-CoV-2. Pieniądze otrzymają placówki podlegające Urzędowi Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz szpitale gminne, powiatowe i państwowe. Na dofinansowanie mogą liczyć także lecznice prywatne, które również zajęły się pacjentami z covidem.

Pieniądze dla dolnośląskich szpitali

Skąd się wzięły pieniądze na ten cel? Ich źródłem jest Regionalny Program Operacyjny, a pokryć one mają wszystko, co związane z walką z covidem. Między innymi zakupów środków ochrony osobistej.

– Od początku trwania epidemii wspieramy dolnośląskie placówki ochrony zdrowia. Dziś przekazujemy kolejną pomoc na najpilniejsze wydatki związane z walką z pandemią. Wprawdzie liczba zachorowań spada, jednak sytuacja nadal jest poważna, dlatego ponawiam apel: Szczepmy się i stosujmy do obowiązujących obostrzeń – twierdzi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego

Kto może liczyć na dofinansowanie?

Szpitale wojewódzkie i państwowe dostaną największą sumę, a konkretnie 8,3 mln zł. Wśród nich ma znaleźć się 8 szpitali z Wrocławia. Dystrybucją tego dofinansowania zajmie się Dolnośląskie Centrum Medyczne DOLMED oraz Dolnośląski Ośrodek Pomocy Społecznej. Liczba respiratorów oraz liczba łóżek covidowych to kryteria, jakie będą brane pod uwagę podczas rozdawania pieniędzy.

– Uruchamiamy kolejne wsparcie dla dolnośląskich szpitali. Łącznie skorzysta z niego 36 jednostek medycznych w regionie. Walka z pandemią i wyzwania, z jakimi muszą się one mierzyć, generują dodatkowe koszty – przekazane wsparcie jest odpowiedzią na te potrzeby – mówi Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego