Wrocławskie zoo jednym z najpiękniejszych na świecie

Wrocławskie zoo jednym z najpiękniejszych na świecie

Wrocławskie zoo jednym z najpiękniejszych na świecie

Wrocławskie zoo podzielone jest na wiele stref, które już od wielu lat stanowią niewątpliwą atrakcję dla wszystkich odwiedzających. Ulubione miejsce większości to zdecydowanie Afrykanarium. Sam budynek już robi wrażenie, gdyż wygląda jak Arka Noego i to właśnie w nim można znaleźć niemalże pięć tysięcy zwierząt. Dominują wśród nich ryby, ale można znaleźć tam również krokodyle, hipopotamy, pingwiny oraz ptaki, które spotyka się jedynie na odległych kontynentach. W całej Polsce nie można znaleźć drugiego takiego Afrykanarium jak występuje właśnie we Wrocławiu. To miejsce, które upodobniło się do naturalnych warunków życia przebywających tam gatunków zwierząt. Każde dziecko oraz dorosły poczuje dreszczyk emocji, kiedy zauważy rekina! Jednakże największej poruszenie wzbudzają mimo wszystko pingwiny.

W Afrykanarium można znaleźć obszar nazwany Morzem Czerwonym. W wodzie występuje piękna rafa koralowa, a oprócz tego można znaleźć w niej przeszło 60 gatunków kolorowych ryb, które zaskakują swoimi kolorami. Oczy ucieszą także żółwie pustynne.

W części nazwanej Afryka można znaleźć hipopotamy, mrówki, golce, interesujące ryby oraz antylopy.

Co jeszcze występuje w Afrykanarium?

W dalszej kolejności należy wspomnieć o Kanale Mozambickim. Jest to 18 metrowy tunel, dzięki któremu można znaleźć się niemalże pod wodą. Niewątpliwą atrakcją pozostają żółwie, rekiny, płaszczki oraz inne ryby.

Z kolei wybrzeże szkieletów zamieszkują pingwiny, meduzy, kotiki afrykańskie oraz ptaki.

Kiedy nogi skierują nas ku dżungli znajdującej się nad rzeką Kongo można podziwiać przede wszystkim krokodyle oraz manaty. Od niedawna żyją tutaj również egzotyczne ptaki.

Warto jeszcze raz zaznaczyć, że jest to najpopularniejsze miejsce w całym Wrocławskim zoo. Właśnie z tego względu dobrze jest udać się tam poza sezonem. Tłumy ludzi depczący po piętach to mimo wszystko nie jest idealny czas na zwiedzanie. Oprócz zwierząt wymienionych powyżej w zoo można spotkać również żyrafy, słonie, małpy, zebry i inne. Chodzi o gatunki, które sprawią, że chociaż na chwilę będziemy mogli przenieść się do całkiem innego rejonu świata. To jedna z atrakcji, których nie może zabraknąć na liście w trakcie dłuższej bądź krótszej wizyty we Wrocławiu. Wbrew pozorom to nie miejsce w które warto zabrać jedynie dzieci, ale takie wyjście zrobi dobrze każdemu bez względu na wiek.