Tramwaj we Wrocławiu się wykoleił – możliwe utrudnienia

Tramwaj we Wrocławiu się wykoleił – możliwe utrudnienia

Tramwaj we Wrocławiu się wykoleił

Tramwaj we Wrocławiu wykolejony – motorniczy nie mają łatwego życia. Na ich drodze stają różne przeszkody, takie jak niemili pasażerowie czy problemy ze sprzętem. Tym razem problem był nieco większy, bo doszło do wykolejenia się pojazdu. Jak do tego doszło i jakie konsekwencje będzie miała ta sytuacja?

Po godzinie 6:00 MPK Wrocław podało informacje, że na linii Pilczyce-Leśnica jest wstrzymany ruch tramwajowy. Jako powód podano wykolejenie tramwaju a także konieczność wykonania odpowiednich prac torowych.

Co zrobić jak tramwaj się wykolei?

Nie wiemy jeszcze, ile potrafią utrudnienia na drodze, ale na pewno tymczasowo zmienią się kursy. Linie 3, 10 oraz 20 będą teraz jeździć jedynie do pętli Pilczyce. Uruchomiono tym samem specjalną linię autobusową, która będzie jeździć na trasie Pilczyce-Leśnice, wiec pasażerowie będą mieli alternatywny sposób przemieszczania się.

Oprócz tego MPK zmieniło kursy linii 128 oraz 102. Trasę tego pierwszego tramwaju wydłużono do leśnicy, podczas gdy 102 będzie dojeżdżać teraz do Pilczyc. Jak widać nawet wykolejony tramwaj nie jest w stanie przeszkodzić wrocławianom w przemieszczaniu się. Dzięki takim błyskawicznym środkom da się bardzo sprawnie kontrolować sytuację.

Awaria pantografu na Pułaskiego

Nieprzejezdna jest również ul. Pułaskiego. Co takiego się tam stało? Nie doszło na szczęście do tak drastycznej sytuacji jak wykolejenie, ale również pojawił się pewien problem. Otóż chodzi o awarię pantografu, która stała się przyczyną wyłączenia ulicy z ruchu. Na szczęście ulica byłą nieprzejezdna jedynie przez pewien czas, choć utrudniło to podróż pasażerom linii 16 i 70.

Bezpieczeństwo na drodze w tramwaje

Nie we wszystkich polskich miastach jeżdżą tramwaje, więc nie każdy jest przyzwyczajony  do brania pod uwagę, że na drodze pojawia się ogniwo pośrednie między autobusem a pociągiem. Pamiętajmy o konkretnych przepisach drogowych związanych z poruszaniem się po jezdni, na których znajdują  się tory tramwajowe. Muszą o tym pamiętać zarówno piesi, jak i kierowcy samochodów osobowych.