MovieGate – to warto zobaczyć

MovieGate – to warto zobaczyć

We Wrocławiu powstało MovieGate w którym znajdują się oryginalne rekwizyty pochodzące z Hollywood. Powiązane są z światem filmu, nauką oraz historią. Odwiedzający mogą udać się aż do 50 pomieszczeń schronu, który używano w czasach II wojny światowej. Miejsce to przesyca historia, a teraz znajdują się w niej kostiumy oraz rekwizyty gwiazd polskiej estrady, a także zagranicznych filmów. Największą popularnością cieszy się maska samochodu Aston Martin, której używał James Bond w firmie „Jutro nie umiera nigdy”. Warto też wspomnieć o sukience Vesper Lynd z filmu „Casino Royal” czy fragmencie statku z „Gwiezdnych wojen”.

W trakcie wizyty można skorzystać z wielu szlaków. Jeden z nich nosi miano filmowego. Znajduje się tutaj mundur Brada Pitta z „Bękartów wojny” i sutanna wybrańca z „Matrixa”. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że wybrane modele dostępne są na sprzedaż. Czasem to rzeczy bardzo drogie, jednakże inne z nich można nabyć za nieco ponad 1000 zł. To doskonały pomysł na prezent, gdyż chyba każdy ucieszy się z tak oryginalnego podarunku. Już na wstępie warto zaznaczyć, że nie wszystko można kupić.

W trakcie wizyty można przemieszczać się również trasą szlaku historycznego. Znajduje się tutaj niemiecki schron, który odzwierciedla historyczne schrony, które funkcjonowały w trakcie wojny. Wśród postaci występują żołnierze ubrani w mundury oraz cywile.

Ostatnią część znamy jako naukową. Znajduje się tutaj cewka Tesli oraz generator Van de Graaffa. Odwiedzający zapoznają się  informacjami na temat ciekłego azotu oraz spoglądają do studni, która nie posiada dna. Warto mieć na uwadze, że taki efekt uzyskuje się na skutek dokładnego rozmieszczenia luster.