Hydropolis – dowiedzmy się więcej na temat wody

Hydropolis – dowiedzmy się więcej na temat wody

Hydropolis to miejsce w którym można dowiedzieć się bardzo dużo na temat wody. Jak wiadomo potrzebujemy jej do życia i codziennego funkcjonowania, a bez niej świat nie mógłby istnieć. W prezentowanym miejscu przekazywanie wiedzy ma inną, bardziej nowoczesną formę. Omawia się tutaj rolę wody w ludzkim ciele, mówi się o prądach oceanicznych i innych.

Hydropolis to jedna z największych atrakcji Wrocławia, która ma niezwykły i niepowtarzany charakter. W czasie wizyty człowiek otrzymuje ogromną dawkę wiedzy i informacji, jednakże ani przez sekundę nie wywołują one znużenia czy rozdrażnienia. Co ciekawe wystawa powstała w miejscu dawnego zbiornika wody. Jego powierzchnia wynosi cztery tysiące metrów kwadratowych.

W trakcie wizyty można podziwiać dziewięć stref tematycznych. Każda z nich jest inna oraz prezentuje wodą z innego punktu widzenia. Tutaj połączono ze sobą zarówno technologie multimedialne, jak i interaktywne instalacje. Odwiedzający korzystają z replik oraz modeli, a także mogą nacieszyć oczy ekranami dotykowymi. Dzięki wizycie tutaj każdy nieco bardziej doceni wodę, którą wielokrotnie tak łatwo marnujemy. Oprócz tego można ją poznać od innej, bardziej interesującej strony.